Tarihçe

Tarihçe

TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. tarihçesi

1998 yılında Atatürk Havalimanı Yeni Dış Hatlar Terminali ve Katlı Otopark inşaatının başlaması ile Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından havalimanında Özel Güvenlik Hizmeti verilmeye başlamıştır.

Atatürk Havalimanı Özel Güvenlik Müdürlüğü 2000 yılında Dış hatlar Terminalinin hizmete açılması ile kadrosunu genişletmiş ve 400 personelle hizmet vermeye devam etmiştir.

2006 yılında TAV Konsorsiyumu’nun yeniden yapılanması ile birlikte, Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. bünyesinden ayrılan güvenlik hizmetleri, TAV Havalimanları Holding çatısı altında yeni kurulan TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. tarafından verilmeye başlamıştır. Hâlihazırda diğer güvenlik hizmetleri alanında da faaliyet gösteren TAV Güvenlik, Atatürk Havalimanı-İstanbul, Esenboğa Havalimanı-Ankara, Adnan Menderes Havalimanı-İzmir, Gazipaşa Alanya Havalimanı-Antalya ve Milas Bodrum Havalimanı-Muğla’da 3500’ü aşkın çalışanıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Engin deneyimi ve tecrübesiyle TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. havacılık güvenliği konusunda uzman, sektörün gereksinimlerini iyi bilen ve bu ihtiyaçları yıllardır karşılamakta olan yönetici ve çalışanları ile tam teşekküllü bir özel güvenlik şirketidir.

Ülkemizde 5188 sayılı kanun çerçevesinde faaliyet göstermekte olan TAV, ulusal ve uluslararası akreditasyona sahip kuruluşlarca sertifikalandırılmış; yine aynı kuruluşlarca düzenli olarak denetlenmekte; bu standartlar ve üzerinde hizmet vermeyi ilke edinmiş, müşteri memnuniyetine ve güvenlik kavramına gösterdiği hassasiyet ve disiplinli yaklaşım ile bugün lider bir marka değeri haline gelmiştir.

 
FAYDALI KISAYOLLAR
KapatGeriİleri