AnasayfaFaaliyet Alanlarımız Sivil Havacılık Güvenliği

Sivil Havacılık Güvenliği

Sivil Havacılık Güvenliği

Havalimanlarının ulusal ve uluslararası düzeyde yasadışı eylemlere açık olması ve böyle bir eylemin dünya çapında büyük yankılar uyandıracağı bilinmektedir. TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş., bu doğrultuda tüm risklerin farkında olup dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmekte ve kendisini sürekli yenilemektedir.

TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. yönetim kadrosunu, devletin bilgi birikimiyle özel sektörün avantajlarını birleştirebilen uluslararası tecrübeye sahip, yabancı dil bilen ve alanında uluslararası programlarda eğitim almış emekli emniyet ve asker kökenli kişiler ve uluslararası deneyimi olan sivil kökenli personelden oluşturmaktadır. Güvenlik görevlilerini de büyük titizlikle seçen ve yetiştiren TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş.; aday personelini, verilen eğitimler sonucu aldıkları notlara göre göreve başlatmaktadır. Personel, iki aylık deneme süresi sonunda en az 6 ay daha izlenmekte ve başarılı olanlar ile faaliyetlere devam edilmektedir.

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), Avrupa Sivil Havacılık Konferansı (ECAC), Milli Sivil Havacılık Genel Kurulu (MSHGK), Eğitim Araştırma Denetleme Uzmanlar Kurulu (EADUK) ve yerel otoritenin standartları ile yönergeleri doğrultusunda icra edilen “Sivil Havacılık Güvenliği”; alışılagelmiş güvenlik hizmetlerinden çok farklı uygulamaları içermektedir. Havalimanının tüm giriş kontrol noktalarında personel, yolcu yakını, iş amaçlı ziyaretçiler, yolcu ile tüm bagaj ve eşyaların taraması yapılmaktadır. Ayrıca, uçağa alınacak olan yolcuların arındırılmış sahaya geçişlerinde de giriş kontrol noktalarında yolcu ve kabin bagaj araması tekrar edilmektedir.

 
FAYDALI KISAYOLLAR
KapatGeriİleri