AnasayfaFaaliyet Alanlarımız Sivil Havacılık Güvenliği

Sivil Havacılık Güvenliği

Sivil Havacılık Güvenliği

TAV Özel Güvenlik’in yıllardır faaliyet gösterdiği ve uzmanlaştığı Sivil Havacılık Güvenliği bilinen güvenlik hizmetlerine ilave olarak farklı yetkinlikleri ve uygulamaları gerektirmektedir.

Havalimanları için Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programına uygun ve uluslararası standartlarda güvenlik noktası işletmekte olan TAV Özel Güvenlik, Türkiye’nin en seçkin ve işlek havalimanlarında görev yapmaktadır. TAV Güvenlik kadrosu yapılanırken konuya özel bilgi ve birikimi tercih sebebi yapmış, hem kamuda hem de özel sektörde deneyim kazanmış kişilerden oluşturulmuştur. Zengin TAV Güvenlik kadrosu emniyet, asker ve sivil kökenli, uluslararası deneyime ve eğitime sahip uzman bireylerden oluşmaktadır. Ülke güvenliğini de birebir ilgilendiren havalimanı güvenliğinde görev alan yöneticileri mesleki uzmanlıklarıyla bu alanın da gelişimine katkıda bulunmaktadırlar.

TAV Özel Güvenlik Hizmetleri, 1999 yılından beri başta Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), Avrupa Sivil Havacılık Konferansı (ECAC) olmak üzere, Milli Sivil Havacılık Güvenlik Kurulu (MSHGK) ve Eğitim Araştırma Denetleme Uzmanlar Kurulu (EADUK) tarafından denetlenmekte ve başarıyla faaliyetlerini yürütmektedir.

Terminal giriş ve çıkış noktaları, yolcu ve kabin bagajı taraması, uçak altı bagaj taraması, havaalanı malzeme ve tedarikleri güvenlik kontrolü gibi sivil havacılığa dair tüm güvenlik hizmetlerini sağlamakta olan şirket hâlihazırda İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Gazipaşa-Alanya, Milas-Bodrum Havalimanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

 
FAYDALI KISAYOLLAR
KapatGeriİleri